Przenośny koncentrator tlenu

przenośne koncentratory tlenu

 

KOSZT WYPOŻYCZENIA OD 300 - 400 ZŁ / MIESIĄC

100-150 ZŁ / 7 dni

 

W naszej wypożyczalni przenośnych koncentratorów tlenu w Warszawie macie państwo możliwość wyboru najlepszego rozwiązania. Mamy dostępne różne możliwości przenośnego tlenu. Zdjęcie ilustruje każdą możliwość. W naszej wypożyczalni są do wyboru:

  • przenośne koncentratory tlenu z podawaniem pulsacyjnym (waga od 2kg do 4,5kg);
  • przenośne koncentratory tlenu z podawaniem ciągłym (waga od 8,5kg do 12kg);
  • butle z tlenem z podawaniem pulsacyjnym 1-6l/min i stałym 2l/min;
przenośne_koncentratory_tlenu_Invacare

Butla z tlenowa - tlen inhalacyjny - przenośny koncentrator tlenu

Tlenoterapia jest stosowana od dawna. Jednak jeśli chodzi o tlen przy przemieszczaniu się to wygląda już trochę gorzej. Istnieją różne metody tlenoterapii na spacerze, w drodze, na wakacjach. Rozwiązania są różne. 
Butla z tlenem - butla tlenowa. To rozwiązanie dosyć staroświeckie, ponieważ tlen w butli starczy maksymalnie na kilka godzin. Potem butle trzeba napełnić w specjalistycznym punkcie. Jeśli pacjent wymaga tlenoterapii przez 17 godzin na dobę butla na pewno się nie sprawdzi. Jest idealnym rozwiązaniem jako zapasowe źródło tlenu, podczas braku prądu lub ewentualnie awarii stacjonarnego koncentratora tlenu. Jako awaryjne źródło tlenu tańsza niż przenośny koncentrator tlenu.
Tlen inhalacyjny w puszce (8l, 12l). Rozwiązanie dosyć wątpliwe. Określany na około 80 wdechów,  starcza na jakieś 4 minuty oddychania. Gdy ktoś potrzebuje ciągłego dostarczania tlenu rozwiązanie nie sprawdzi się. Po 80-ciu wdechach tlen się kończy.
Przenośny koncentrator tlenu. Aparat do otrzymywania tlenu z powietrza. Działa na tej samej zasadzie co koncentrator stacjonarny. Posiada wbudowany akumulator na którym koncentrator może działać nawet kilka godzin. Akumulator ładujemy jak telefon komórkowy czy laptop. Może pracować podłączony do gniazdka 230V lub gniazda zapalniczki samochodowej. Idealne rozwiązanie do wyjścia na spacer, przejazd do lekarza czy wyjazd na wakacje. W podróży zasilany z gniazdka zapalniczki samochodowej nie jest ograniczony do czasu działania na baterii.

Pacjencie wybierając przenośne urządzenie zwróć uwagę na:

  • Wagę;
  • czas pracy na baterii;
  • koncentrację tlenu która powinna wynosić około 90% tlenu w całym zakresie regulacji, tak jak w aparatach stacjonarnych;
  • akcesoria do przenoszenia, transportu (ładowarka samochodowa, ładowarka sieciowa);
  • tryb podawania tlenu: stały lub pulsacyjny;

Przenośny koncentrator tlenu jest urządzeniem umożliwiającym prowadzenie tlenoterapii w dowolnych warunkach w domu lub poza domem np: na spacerze, podczas podróży samochodem lub w samolocie. Mogą być przydatne  przerw w dostawie prądu. Produkt jest szczególnie przydatny dla osób korzystających z tlenoterapii podczas podróży, oraz prowadzących aktywny tryb życia. Podczas jazdy samochodem wystarczy podłączyć go  pod ładowarkę samochodową i koncentrator może działać wiele godzin bez przerwy. Zaletą koncentratorów przenośnych jest  ich niewielka waga od 2 kg do 12 kg (niektóre urządzenia posiadają wózek z etui, który umożliwia łatwe przemieszczenie tego urządzenia). Każdy przenośny koncentrator tlenu zachodniej produkcji zasilany jest baterią wewnętrzną, która po naładowaniu umożliwia  jego działanie nawet do 6 godzin. W niektórych modelach jest możliwość podłączenia dodatkowej baterii zewnętrznej.  W zestawie z urządzeniem wchodzi zasilacz  sieciowy  220-240V, oraz przewód/ładowarka umożliwiająca podłączenie urządzenia  do gniazdka zapalniczki samochodowej. W zależności od modelu  przenośne koncentratory podają tlen w sposób ciągły ( 0,5-3,0 l/min) oraz pulsacyjny( 1-6 l/min.).

Na terenie województwa mazowieckiego  możliwy dojazd do pacjenta wraz z instalacją.

Wysyłkowo na terenie całego kraju.

Przestrzegamy !!!

Pacjencie wypożyczając czy kupując przenośny koncentrator zwróć uwagę na koncentrację tlenu która powinna wynosić około 90%. UWAGA!!! Na rynku występują tanie chińskie aparaty w których stężenie tlenu wynosi poniżej 90% ale przy przepływie 1 l/min. Przy większym przepływie nawet 40%. Występują aparaty bez regulacji przepływu w których koncentracja wynosi 29% gdy w powietrzu mamy 20,9%. Ceny tych aparatów są od 1400zł do 3800zł przy zakupie, oraz około 200zł przy wypożyczeniu. Aparaty tego typu nie spełnią swojej roli. Dlatego jest dużo ogłoszeń sprzedaży takich aparatów używanych prawie nowych, kilka razy użytych.

 

Chiński przenośny koncentrator tlenu

Chiński przenośny koncentrator tlenu.

Chiński przenośny koncentrator tlenu.

Chiński przenośny koncentrator tlenu.

Mamy możliwość zaprezentowania takich aparatów chińskiej produkcji które nie spełniają swojej roli, ponieważ mają tzw. oszukany tlen, czyli stężenie jest dużo niższe od prawidłowego. W nowszych modelach jest oszukany przepływ tlenu. Pacjent nie dostaje takiej dawki jaką ma ustawioną. Można to stwierdzić tylko na najbardziej zaawansowanych urządzeniach pomiarowych. Po prawej stronie znajduje się zdjęcie podłączenia takiego aparatu. Przy wyjściu na spacer to nie jest takie proste. Aparaty zachodniej produkcji mają baterie wbudowane, ewentualnie wbudowane i wymienne, to aparat chiński baterie ma zewnętrzną. Co może być ciekawostką jest zasilany z gniazdka 230V. Gdy potrzebujemy wyjść na spacer musimy zabrać taki zestaw jak koncentrator do którego podłączamy adapter i do adaptera zewnętrzną baterię. Kilka kabelków może się plątać. Ciekawostką również jest nazwa, ponieważ łudząco przypomina nazwę zachodniego koncentratora tlenu. Chiński koncentrator nazywa się Lowe Go 2 pisany również jako LG2, Lowe G2. Zaś aparat zachodniej produkcji nazywa się Inogen One G2. Zbieg okoliczności czy kopia?