Przenośny koncentrator tlenu

przenośne koncentratory tlenu

 

KOSZT WYPOŻYCZENIA OD 300 - 400 ZŁ / MIESIĄC

100-150 ZŁ / 7 dni

 

W naszej wypożyczalni przenośnych koncentratorów tlenu w Warszawie macie państwo możliwość wyboru najlepszego rozwiązania. Mamy dostępne różne możliwości przenośnego tlenu. Zdjęcie ilustruje każdą możliwość. W naszej wypożyczalni są do wyboru:

  • przenośne koncentratory tlenu z podawaniem pulsacyjnym (waga od 2kg do 4,5kg);
  • przenośne koncentratory tlenu z podawaniem ciągłym (waga od 8,5kg do 12kg);
  • butle z tlenem z podawaniem pulsacyjnym 1-6l/min i stałym 2l/min;
przenośne_koncentratory_tlenu_Invacare

Pacjencie wybierając przenośne urządzenie zwróć uwagę na:

  • Wagę;
  • czas pracy na baterii;
  • koncentrację tlenu która powinna wynosić około 90% tlenu w całym zakresie regulacji, tak jak w aparatach stacjonarnych;
  • akcesoria do przenoszenia, transportu (ładowarka samochodowa, ładowarka sieciowa);
  • tryb podawania tlenu: stały lub pulsacyjny;

Pacjencie wypożyczając czy kupując przenośny koncentrator zwróć uwagę na koncentrację tlenu która powinna wynosić około 90%. UWAGA!!! Na rynku występują tanie chińskie aparaty w których stężenie tlenu wynosi poniżej 90% ale przy przepływie 1 l/min. Przy większym przepływie nawet 40%. Występują aparaty bez regulacji przepływu w których koncentracja wynosi 29% gdy w powietrzu mamy 20,9%. Ceny tych aparatów są od 1400zł do 3800zł przy zakupie, oraz około 200zł przy wypożyczeniu. Aparaty tego typu nie spełnią swojej roli. Dlatego jest dużo ogłoszeń sprzedaży takich aparatów używanych prawie nowych, kilka razy użytych.                    Przenośny koncentrator tlenu jest urządzeniem umożliwiającym prowadzenie tlenoterapii w dowolnych warunkach w domu lub poza domem np: na spacerze, podczas podróży samochodem lub w samolocie. Mogą być przydatne  przerw w dostawie prądu. Produkt jest szczególnie przydatny dla osób korzystających z tlenoterapii podczas podróży, oraz prowadzących aktywny tryb życia. Podczas jazdy samochodem wystarczy podłączyć go  pod ładowarkę samochodową i koncentrator może działać wiele godzin bez przerwy.                                                Zaletą koncentratorów przenośnych jest  ich niewielka waga od 2 kg do 12 kg (niektóre urządzenia posiadają wózek z etui, który umożliwia łatwe przemieszczenie tego urządzenia). Każdy przenośny koncentrator tlenu zachodniej produkcji zasilany jest baterią wewnętrzną, która po naładowaniu umożliwia  jego działanie nawet do 6 godzin. W niektórych modelach jest możliwość podłączenia dodatkowej baterii zewnętrznej.  W zestawie z urządzeniem wchodzi zasilacz  sieciowy  220-240V, oraz przewód/ładowarka umożliwiająca podłączenie urządzenia  do gniazdka zapalniczki samochodowej. W zależności od modelu  przenośne koncentratory podają tlen w sposób ciągły ( 0,5-3,0 l/min) oraz pulsacyjny( 1-6 l/min.).

Na terenie województwa mazowieckiego  możliwy dojazd do pacjenta wraz z instalacją.

Wysyłkowo na terenie całego kraju.