Przenośny koncentrator tlenu

koncentrator tlenu przenośny

 

 

Każdy koncentrator i aparat tlenowy przeszedł kompleksowy przegląd techniczny z wymianą wszystkich filtrów. Nasz serwis dba o to aby sprzęt który wypożyczamy był w pełni sprawny a co najważniejsze, cichy !

Pacjencie wybierając przenośne urządzenie zwróć uwagę na:

  • Wagę;
  • czas pracy na baterii;
  • koncentrację tlenu która powinna wynosić około 90% tlenu w całym zakresie regulacji;
  • akcesoria do przenoszenia, transportu (ładowarka samochodowa, ładowarka sieciowa);
  • tryb podawania tlenu: stały lub pulsacyjny;

KOSZT WYPOŻYCZENIA OD 300 – 400 ZŁ / MIESIĄC 100-150 / 7 dni

Pacjencie wypożyczając czy kupując nasz produkt zwróć uwagę na koncentrację tlenu która powinna wynosić około 90%. UWAGA!!! Na rynku występują tanie chińskie aparaty w których stężenie tlenu wynosi poniżej 90% ale przy przepływie 1 l/min. Przy większym przepływie nawet 40%. Występują aparaty bez regulacji przepływu w których koncentracja wynosi 29% gdy w powietrzu mamy 20,9%. Ceny tych aparatów wynoszą około 2000zł przy zakupie lub około 200zł przy wypożyczeniu. Aparaty tego typu nie spełnią swojej roli.

Przenośny koncentrator tlenu jest urządzeniem umożliwiającym prowadzenie tlenoterapii w dowolnych warunkach w domu lub poza domem np: na spacerze, podczas podróży samochodem lub w samolocie. Mogą być przydatne nawet podczas chwilowej przerwy w dostawie prądu.

Produkt jest szczególnie przydatny dla osób korzystających z tlenoterapii podczas podróży, oraz prowadzących aktywny tryb życia. Podczas jazdy samochodem wystarczy podłączyć go  pod ładowarkę samochodową i koncentrator może działać wiele godzin bez przerwy.

Zaletą koncentratorów przenośnych jest atrakcyjna cena oraz ich niewielka waga od 2,2 kg do 12 kg (niektóre urządzenia posiadają wózek z etui, który umożliwia łatwe przemieszczenie tego urządzenia). Każdy Produkt zasilany jest baterią wewnętrzną, która po naładowaniu umożliwia  jego działanie nawet do 6 godzin. W zestawie z urzadzeniem wchodzi zasilacz  sieciowy  220-240V, oraz przewód/ładowarka umożliwiająca podłączenie urządzenia  do gniazdka zapalniczki samochodowej. Niektóre koncentratory tlenu przenośne podają tlen w sposób ciągły ( 0,5-3,0 l/min) oraz pulsacyjny( 1-6 l/min.).

Nie pobieramy kaucji.

Na terenie województwa mazowieckiego i śląskiego możliwy 
dojazd do pacjenta wraz z instalacją.